Αγρίνιο:«Κόλλησαν» στο μηδέν και στη βροχή Παναιτωλικός & Παναθηναϊκός

24 Νοε. 2019 / 09:44

Ένας μετριότατος Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με τους γηπεδούχους να δείχνουν μεγαλύτερο πάθος για τη νίκη. Πέταξαν το πρώτο 45λεπτο και οι δυο ομάδες που άλλαξαν άρδην εικόνα στο δεύτερο

Iσόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι στο Αγρίνιο ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Παναθηναϊκό με τους γηπεδούχους να μένουν ικανοποιημένοι από το βαθμό που πήραν και το τριφύλλι να πετάει δυο βαθμούς και να μένει στη νίκη επί της ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο, έπαιξαν με περισσότερο πάθος και ψυχή απ' ότι το τριφύλλι που έδειξε μέτριο πρόσωπο και δεν είχε τη δημιουργία που είχε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Οι δύο ομάδες πέταξαν το πρώτο ημίχρονο, λες και δεν έγινε ποτέ, και στο δεύτερο μέρος άλλαξαν άρδην εικόνα με τον Παναιτωλικό να έχει δοκάρι, να ζητάει πέναλτι, και τον Παναθηναϊκό να έχει αρκετές χαμένες ευκαιρίες μετά το δοκάρι της ομάδας του Αγρινίου.