Ισοπαλία στο ντέρμπι στο 101

04 Νοε. 2019 / 07:10 04 Νοε. 2019 / 08:08 (upd)

Γράφει ο booker

"Χ"αμένος της υπόθεσης ο Παναθηναικός

Ο Παναθηναϊκός του Δώνη στο πρώτο ημίχρονο ήταν μια ομάδα άριστα προετοιμασμένη σε αγωνιστικό και πνευματικό επίπεδο. Στις δεύτερες μπάλες, στις μονομαχίες, σε όλα τα επίπεδα το «τριφύλλι» ήταν ανώτερο.Στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του, τον άλλαξε πολύ η είσοδος του Βιερίνια που είναι σπουδαίος ηγέτης εκτός από ποδοσφαιριστής. Τράβηξε όλους τους συμπαίκτες του ένα βήμα μπροστά. Και η είσοδος του Άκπομ έβαλε δύσκολα στα μετόπισθεν.

Ο Παναθηναϊκός το φοβήθηκε πολύ το παιχνίδι στην επανάληψη. Γύρισε πολλά μέτρα πίσω, δεν κρατούσε μπάλα καθόλου και ήταν θέμα χρόνου με τον τρόπο που έπαιζε να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.Λίγα λεπτά πριν μπει στο ματς ο Κολοβέτσιος για να παίξει 5-3-2 ο Παναθηναϊκός και να περιορίσει τον ΠΑΟΚ, ο Βιερίνια ισοφάρισε, μέχρι το 80' η ομάδα του Δώνη δεν μπορούσε να βγει από την περιοχή της αλλά με μια αντεπίθεση για σεμινάριο όπου ο Ινσούα βγάζει την κορυφαία ασίστ της μέχρι τώρα σεζόν, ο Μακέντα σκοράρει και όλα έδειχναν... απόδραση από την Τούμπα!

Τα σχέδια του Παναθηναϊκού όμως χάλασε ο Βιεϊρίνια στο 101 όταν από το σημείο του πέναλτι νίκησε τον Διούδη διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!