“Χ” στο ντέρμπι «αιωνίων» με νικητή τον… ΠΑΟΚ

12 Νοε. 2018 / 01:35 13 Νοε. 2018 / 01:39 (upd)

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι των «αιωνίων» στο Καραϊσκάκη (1-1). Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 61’ με γκολάρα του Κάτσε και ο Ολυμπιακός που έχασε πολλές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά, ισοφάρισε με τον Σισέ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σοβαρά τραυματίστηκε στο 49’ ο Διούδης και αποχώρησε.

Ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ επιβλήθηκε δύσκολα του Παναιτωλικού με 2-1 (63’ αυτογκόλ Μαρινάκη, 66’ Ακπόμ-71’ Καμαρά) στην Τούμπα και παρέμεινε μόνος στην κορυφή αλλά τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε  ο Ατρόμητος που πέρασε από το άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ με 2-0 σε βάρος της ΑΕΚ (88’ Ρισβάνης, 90’ Κουλούρης).

Μίνι-έκπληξη είχαμε στην Ξάνθη όπου ο Πανιώνιος νίκησε την τοπική ομάδα και της έκοψε την φόρα με γκολ του Μασούρα στο 36’ ενώ σημαντική νίκη-ανάσα πήρε η Λάρισα  με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα (50’ Γκόλιας, 76’ Ντέλετιτς).

Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το παιχνίδι στη Λαμία ανάμεσα στη γηπεδούχο που έπαιζε από το 30’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βάντερσον και τον Αστέρα Τρ. που έμεινε χαμηλά και δεν αποκλείεται να υπάρξει θέμα αλλαγής του Παντελίδη τον οποίο θέλει ο Άρης.